Uspešna 16. Skupščina Športnega društva Šentanel na Turistični kmetiji Ploder

V petek, 2. 2. 2024, je bila na Turistični kmetiji Ploder na Šentanelu izvedena 16. skupščina Športnega društva Šentanel, ki se je pričela ob 19. uri. Dogodek je bil poln pozitivne energije in konstruktivnih razprav, ki so odražale predanost članov društva. Na uradnem delu skupščine smo se člani društva osredotočili na pregled dela društva v preteklem letu 2023. Sprejeli smo poročila odborov in komisij ter skupaj oblikovali plan dela za leto 2024. Načrti za prihodnost so bili temeljito premišljeni in usklajeni, kar kaže na odlično sodelovanje med člani društva. Po zaključku uradnega dela je sledilo prijetno druženje, kjer smo člani društva uživali v gostoljubju Turistične kmetije Ploder. Ob izbranih dobrotah smo se v sproščenem vzdušju pogovarjali o načrtih za prihodnje delo. Člani Športnega društva Šentanel se iskreno zahvaljujejo gostiteljem za prijetno vzdušje, gostoljubje in odlično postrežbo. Dogodek je bil odlična priložnost za povezovanje in načrtovanje skupnih projektov v prihodnosti.

Zapisal: Matko Vavh

Poročilo: Ogled smuka v Kitzbühlu 2024

Člani športnega društva Šentanel smo se 20. januarja podali na nepozaben izlet v Kitzbühel. Zgodaj zjutraj, ob 3. uri, smo se podali na pot s prevozništvom Kamot, polni pričakovanj in navdušenja.

Po nekaj urah vožnje smo prispeli na Tirolsko, v Kitzbühel, kjer nas je pričakalo sončno vreme in čudovito vzdušje. Hitro smo se odpravili na smučišče, kjer smo si ogledali prestižno smukaško progo – Streif in nato navdušeno spremljali tekmo ter stiskali pesti za vrhunske smučarje. Atmosfera na smučišču je bila nalezljiva, saj so se navijači združevali v vzdušju prijateljstva in strasti do športa.

Dan je minil v znamenju športnega duha, druženja in nepozabnih trenutkov. Po končanem smučarskem spektaklu smo se zbrali in izmenjali vtise ter se v poznih večernih urah srečno vrnili domov. Izlet v Kitzbühel nam bo še dolgo ostal v nepozabnem spominu!

Zapisala: Doroteja Vavh

Poročilo: Pohod po Mlinarski poti 2023

V okviru krajevnega praznika KS Šentanel smo Športno društvo Šentanel, Krajevna skupnost Šentanel in kmetija Povh v soboto, 3. 6. 2023 organizirali tradicionalni šestnajsti Pohod po mlinarski poti. V deževnem junijskem dnevu se je zbralo okrog dvajset pohodnikov. Med hojo smo se ustavili  pri spominskem obeležju v Lužnikovi reki in prižgali spominsko svečo. Z minuto molka smo počastili spomin na 80 obletnico padlih borcev za svobodo. Iz datuma na spomeniku izhaja tudi praznik naše krajevne skupnosti. Pot nas je za tem vodila  po sledeh vodnih mlinov do turistične kmetije Gradišnik, kjer so nas domači kot po navadi lepo sprejeli in pripravili malico za vse pohodnike. S hojo smo nadaljevali ob avstrijsko-slovenski meji preko Belšaka nazaj do cilja. Pohodniški izlet smo zaključili okrog tretje ure pri Povhovem mlinu z ogledom mlina in manjšo zakusko.

Vsem pohodnikom se zahvaljujemo za udeležbo in prijetno družbo. Posebna zahvala planinskemu vodniku Kristiju Krajgerju za ureditev poti in uspešno ter varno vodenje pohoda. Najlepša hvala tudi vsem Povhovim in Gradišnikovim za prijeten sprejem in prijazno pogostitev.

Zapisal: Štefan Peršak

Poročilo: S kolesom po Šentanelu 2023

V nedeljo, 14. 5. 2023 smo člani Športnega društva  Šentanel organizirali tradicionalno že šestnajsto rekreativno kolesarsko prireditev »S kolesom po Šentanelu«. Kolesarski izlet je potekal od Kapelice nad Šentanelom, preko Suhega Vrha, Strojne, Jamnice in nazaj do Šentanela. Ob trasi proge smo imeli dva  postanka na kmetiji Rašešnik in Mikl, kjer so nas domači lepo sprejeli in pogostili z domačimi dobrotami. Tokratna prireditev je bila izpeljana v deževnem vremenu, zato je bilo tudi malo število udeležencev. A slabo vreme kljub temu ni motilo dobrega vzdušja ob zaključku kolesarjenja.

Vabilo: S kolesom po Šentanelu

Vabimo te na tradicionalni kolesarski izlet » S KOLESOM PO ŠENTANELU«.

V nedeljo 14. maja 2023 se ob 11. uri zberemo pri lipah nad Šentanelom

• Prijavnine ni – dobrodošli  prostovoljni prispevki.
  • Vsak udeleženec prejme spominsko nagrado in malico.
  • Pot ni zahtevna in je primerna za vse ljubitelje kolesarjenja.
  • Potek poti: Šentanel – Suhi Vrh – Strojna – Jamnica – Šentanel (24 km).
  • Obvezne prijave do sobote na 041 290 628 ali mail stefan.persak@guest.arnes.si

Prireditev bo v vsakem primeru!

ŠD Šentanel

15. skupščina ŠD Šentanel

V petek, 24. 3.  2023 smo se člani ŠD Šentanel zbrali na naši priljubljeni lokaciji -kmečki turizem Ploder na Šentanelu, kjer smo izpeljali petnajsto redno letno skupščino društva.

Na uradnem delu skupščine smo pregledali delo društva v letu 2022. Sprejeli smo poročila odborov in komisij. Skupaj smo oblikovali in sprejeli plan dela Športnega društva za leto 2023.

Vabilo: Skupščina 2023

Športni pozdrav.

V petek, 24. 3. 2023 vas ob 19. uri vabimo na skupščino Športnega društva Šentanel.

Dobimo se na kmečkem turizmu Ploder na Šentanelu.

Obvezne so prijave do srede zvečer na moj mail ali telefon 041 290-628.

Štefan Peršak – predsednik ŠD Šentanel