Program dela ŠD Šentanel za leto 2019
  • Pridobivanje novih članov.
  • Rekreativna košarka moški - vsak četrtek ob 20.00 v mali telovadnici na Prevaljah, skupaj s člani društva Partizan Prevalje.
  • Športna vadba za naše najmlajše »Šport in gibanje« (otroci od 6 do 15 let) Aktivnosti bomo izvajali v strnjeni obliki ob sobotah in pouka prostih dnevih. Poudarek bo na izletništvu, pohodništvu, kolesarjenju.
    Delo bo organiziral in vodil Štefan Peršak.
  • Rekreativno kolesarjenje S kolesom po Šentanelu (nedelja 12. maj 2019 ob 11. uri).
  • 12. pohod po Mlinarski poti (sobota, 1. junij 2019 ob 8. uri pri Povhovem mlinu).
  • Rekreativni odbojkarski turnir v okviru Jesenskih srečanj na Prevaljah (Športna dvorana na Prevaljah – torek 4. ali 11. septembra 2019 ob 17. uri).
  • Udeležba na pohodu na Sv. Mesto v Avstrijo (15. avgust 2019 – zbiranje ob 8.00 na Erjavčevem vrhu na Jamnici).
  • Po lastni izbiri se bomo udeležili tudi pohoda Po poteh Luke Kramolca, Nočnega pohoda in ostalih pohodniških in športno-rekreativnih prireditev, ki jih bodo organizirala druga društva v Šentanelu ali bližnji okolici.
  • Pomoč pri organizaciji in izvedbi EES kolesarske prireditve 22. in 23. junij 2019 – EES tekmovanje v Enduru se bo odvijalo na Jamnici in Peci v Avstriji.
  • Skrbeli bomo za AED pri Marinu, v mesecu novembru ali decembru 2019 pa bomo organizirali izobraževalni program za krajane Šentanela – TPO+AED (Ajda Hrastnik).
  • Ogled športnih prireditev - možnosti:
    • Moto dirke GP Avstrija – Red Bull Ring Spielberg Avstrija – 10. - 12. avgust 2019.
    • Ogled kakšne pomembne tekme (nogomet – kvalifikacije za EP, …).
  • Udeležba na drugih športno-rekreativnih prireditvah v okviru občine Prevalje ali izven nje.
  • Člani društva bomo pomagali KS Šentanel pri urejanju Šentanela, pri postavitvi mlaja (26. 4. 2019) in pripravi kresovanja ob prvem maju, pri osvetlitvi kraja in prižigu luči ob božično - novoletnih praznikih in drugih prireditvah v kraju.
  • Skupaj z Občino Prevalje in KS Šentanel bomo nadaljevali in pomagali pri zaključku izgradnje in opreme športnega igrišča pri podružnični šoli Šentanel.
  • Skrbeli bomo za informiranje članstva in sprotno urejanje spletne strani ŠD Šentanel

Program dela sprejet na skupščini Športnega društva Šentanel 4. 1. 2019.

ŠD Šentanel

Osnovne dejavnosti - aktivnosti društva:
  • Organizacija in izvajanje športno - rekreativnih prireditev  v Šentanelu in bližnji okolici (kolesarjenje, smučanje, sankanje, pohodništvo, športne igre,…).
  • Vzpodbujanje krajanov k množičnejšemu ukvarjanju s športnorekreativnimi dejavnostmi in skrb za zdrav način življenja.
  • Sodelovanje pri aktivnostih, ki jih organizirajo in izvajajo ostala društva v Šentanelu in Občini Prevalje.
  • Organizacija in vodenje športno - rekreativnih aktivnosti in dejavnosti za naše mlade šolarje v Šentanelu (šport in gibanje).
  • Organizacija in vodenje športno rekreativne vadbe (košarka) za vse moške člane društva skupaj z društvom Partizan Prevalje.
  • Organizacija in vodenje športno  rekreativne vadbe za vse ženske članice društva v prostorih podružnične šole Šentanel.
  • Organizacija in vodenje ogledov  različnih vrhunskih športnih tekmovanj oziroma športnih prireditev (smučarski poleti, alpsko smučanje, košarka, odbojka, nogomet, rokomet, hokej, motokros, kolesarjenje,  formula 1, moto GP,…).
  • S športnimi aktivnostmi popestriti turistično ponudbo Šentanela.
  • Udeležba in sodelovanje naših članov na športno rekreativnih  in drugih prireditvah, ki jih organizirajo ostala društva in organizacije v Šentanelu, KS Šentanel, občini Prevalje in širše.
  • Povezovanje in sodelovanje z ostalimi športnimi društvi, klubi in javnimi ustanovami pri organizaciji ali izvajanju športnih programov v Šentanelu ali bližnji okolici.
  • Sodelovanje članov društva pri razvoju, vzdrževanju in izgradnji športne infrastrukture v Šentanelu.

dejavnost društva